FISAIC Fotofestival


Undertegnede med hustru var de eneste norske deltagerne ved arrangementet som foregikk fra den 22. til den 25. sept. 2000 i La Grande Motte i Frankrike. Arrangementet var lagt til Camarge-området helt i syd som preges av flatt terreng med våte marker og mye fugleliv. Det var bl.a. Flamingo i store flokker og vinmarker som virket endeløse. Vi fikk også prøvesmake og kjøpe da vi var på besøk hos en av områdets store produsenter under en heldags buss sightseeing.

Utstillingen var lagt til Montpelliers største avis, Midi Libre. Bildene var smakfult hengt og kom bra til sin rett i sorte rammer. Det var ni land som deltok, det tiende landet Sverige hadde ikke fått sine bilder frem til arrangøren og vi andre nordiske fikk ikke så mange bilder godtatt av juryen. Dog tok Rune Fossum den ene av to nordiske medaljer, nemlig bronse pluss en diplom! Det var bare bilder fra fire norske deltagere.

På det tekniske møte ble det kritikk av feil i katalog, feil på diplomer og også feil navn på medaljer. Tyskland hadde forslag om format 40 x 50 i tillegg til 30 x 40. Dette ble nedstemt der alle vi nordiske var i mot. Forslaget om bildeserier på fra 5 til 7 bilder ble vedtatt. Dette tas opp igjen på neste møte og det blir i Köge den 6. og 8. september 2002 i Danmark, da Danmark er neste arrangør.

Mvh
Arvid Johansen

Lagt ut på nettet 11.10.2000 (red.)