Protokoll nr 4/2006 fra utvidet styremøte 3. mai 2006

 

Til stede: Johnny Flatmo, Ole Johnny Bråten, Ingeborg Gihle, Knut Leander, Britt Jorun Øverstad, Tore Hemo (fra 12:45), Ivar Fosseli, Leif Nygård Terje Ekrann, Tore Jensen, Helge Skårdal, Oddvin Tjensvoll, Randi H. Marthinsen, Rolf Rønning, Leiv Helge Olsen

 

Forfall: Kjell Johansen, Hans Roar Nilssen, Arne Bujordet

 

 

1.       Godkjenning av dagsorden

Innkalling godkjent med merknad om årstallsfeil og at Leiv Helge Olsen hadde falt ut av listen.

 

 

2.       Godkjenning av protokoller

Protokoll 1: Bemerkning til sak 1/06 om ansvaret til Lov- og appell ang liste over æresutmerkelser. NJIF vil lage en rutine for hvordan dette skal løses.

Protokoll nr 3 og sak 35/06: Om problemene med kontingenten til NJIF, ingen lag har foreløpig en fast rutine for overførsel og oversikt med trekket for kr 100,- (gjelder dem som ikke kan trekkes direkte i lønn). Det har også blitt veldig komplisert etter omlegginger i økonomi-/personalsystemer, så det har blitt en nesten umulig jobb for lagene å holde kontroll på dette.

Forslag fra Terje: Om NJIF kan vurdere om NSB/JBV kan øke bidraget til Fritidsrådet slik at vi slipper denne kompliserte innkrevingen.

Sak 38/06: Om at deltakerne kan kjøpe representasjonsdrakten, Johnny viste fram hvordan den ser ut. Det er tatt inn på påmeldingsslippene for representasjon om kjøp ønskes.

Protokollene 1-3 ble godkjent med disse merknader.

 

 

3.       Utvalgsrunde

Lov- og appell: Lite saker og ikke noe spesielt å melde.

Hobby: Aktiviteter går som vanlig, innbydelsene kommer

Fotball: Planlegging til USIC går bra, et sykdomsforfall ble innmeldt 2. mai, så det blir jobbet videre med å finne en erstatter.

Landskamp Norge – Danmark, avventer svar fra danskene om det blir kamp i september.

 

Vinter: JM Røros (2005) og USIC ski siden sist. Planlagt mesterskap på Kongsvinger avlyst pga. liten påmelding. Nytt mesterskap forsøkt arrangert av utvalget, kun 1deltager møtte.

 

Veteranlauget: Medlemstallet har økt til 124 stykker på tross av naturlig avgang.

Har undersøkt interessen for Veteranmesterskap i golf, men den er laber (én tilbakemelding).

Det er blitt problemer med bruk av annonsen for JFG slik at utgivelsen av ”Veteran” ikke fikk tilskuddet som er avtalt. Fritidsrådet hadde ikke sett denne nye annonsen slik at avslaget ble gitt på grunnlag av dette.

NJIF oppfordrer Lauget til å kontakte JFG i Trondheim for å få utbetalt annonsebidraget og at de informerer Fritidsrådet om at også denne annonsen kan benyttes hvis JFG ønsker dette.

 

Bowling: Om JM, Arne Skistad, Stasjonskameratene ble mester i herreklassen og Nina Børrud, HIL-NSB i dameklassen. Totalt deltok 107 herrer og 39 damer samt et stort antall lag både rene og ”mix”.

Godt arrangement ved Lokdriften i Trondheim.

Neste års arrangør er HIL NSB med Flytoget som hjelpearrangør. JM 2008 er også under arbeid og det mesterskapet kan havne i Stavanger.

 

Golf: JM går i Kongsvinger 9.-10. september. USIC 2007 går i Luxembourg.

 

Håndball: JM ble arrangert på Ski og JIL Kristiansand ble jernbanemestre. Dameturneringen ble vunnet av JIL Ski.

Ivar Fosseli ble ekstra premiert for sin 37. deltakelse i JM håndball, alle JM som har blitt arrangert til nå.

Forberedelsene til USIC 2007 går for fullt, og det er signalisert at det kan bli rundt ti deltakende land.

Det blir reklamert ekstra for arrangementet under USIC kongressen i Minsk om to uker.

 

På vegne av Skyting: JM i luftvåpen arrangert av Nettbuss Drammen. Uttak for USIC i Sveits i juli er  startet, men har foreløpig kun seks bekreftet.

 

På vegne av Sommerutvalget: JM terrengløp blir arrangert 14. mai på Ski. JM maraton blir arrangert 17. juni. Nordisk terrengløp i Finland går 26.-28. mai, men det mangler noen deltakere.

JM orientering på Trandum 9. september vil danne grunnlag for USIC 2007 i England.

 

Bordtennis: JM ble arrangert av JIL Grorud i Langesund. I tillegg til JM ble det holdt en kvalifiseringsturnering i etterkant slik at alle fire deltakere for USIC i juni nå er klare.

 

 

4.       Oppsummering av gruppebesvarelser fra ledermøtet

Det ble diskutert om det bør endres noe i forbindelse med tilskudd til reise fordi dette har blitt endret for mange (færre har fribilletter etc). Det er foreslått å gi en gratis overnatting for å bedre de sosiale rammene for mesterskapene. Mulig å få tak i ekstra sponsing ved samarrangering av flere JM?

 

 

5.       Økonomisk oversikt

Regnskapet for 2005 ble avsluttet i februar 2006. Det mangler viderefakturering for Tinget 2005, så differansen antas å bli ca 30 000 over budsjettert.

Mulig å ha noter per aktivitet i de tilfellene utgifter/inntekter havner på hvert sitt regnskapsår? Ønskelig for å avklare dette for oversikten til medlemmene.

Det er sendt ut et brev til 26 medlemmer som fortsatt har et 7 kroners trekk per måned og bedt dem ordne dette overfor JFG.

 

 

6.       Eventuelt

Orientering om USIC håndball 2007 4.-10. juni ved Tore Hemo. Alle avtaler for overnatting og hall er på plass. Det er også gjort forberedelser til åpningssermoni, forslag til utflukt, planlegging i forhold til sponsorer med videre.

Det ble luftet forslag om å få med nye sponsorer i ”familien” (Flytoget, Baneservice og andre) til et slikt arrangement.

 

Leiv Helge Olsen har innspill om klasseinndeling i bowling. Det har til nå ikke vært delt annet enn i dame/herre. Utvalget har kommet med et forslag til inndeling etter poengsum

Hvordan skal dette meldes inn? Å bruke snittet fra det siste offisielle bedriftsserien eller fra JM, en ny spiller vil automatisk stille i nederste klasse. Det er lagleders ansvar å melde på sine spillere i riktig klasse. Ønsker prøveår 2007 og 2008.

Dette krever ikke endringer i lovverket, premiering etc bestemmes av Bowlingutvalget selv.

 

 

Referent: Ingeborg Gihle