07-FormRegister

Resultater

Eldre Norske Resultater

Resultater og omtale fra  jernbanemesterskapet i langrenn 2019

Bane Nor BIL Oslo var arrangør av jernbanemesterskapet i langrenn 2019, dato var 12. Januar

Sted:  Holmenkollen, Oslo

Invitasjon Jernbanemesterskapet i langrenn 2019

Startliste JM-langrenn 2019

Løypekart

Offesiell resultatliste som omtalen og resultatene nedenfor er lagd ut av

Antall påmeldte innen fristens utløp

27

Etteranmeldte

1

Antall deltakere i individuelt / antall lag

25/6

Forfall

3

 

Antall herre deltagere i JM klassene

17

 

 

Antall dame deltagere i Jm klassene

 

 

Antall deltagere i gjesteklassene herrer/damer

7

 

 

Mesterskapet ble fint og effektivt avviklet i krevende og raske løyper som for det meste var lagt på kunstsnø og som krevde gode prepparerte ski.
Dagens vær var sol/lett skyet og  ca. -3 grader.
Løypa var en rundløype på ca. 4,5km.
Klassene B 1-9 og den lengste gjesteklassen gikk tre runder, mens de øvrige klassene gikk to runder.
Etter rennet var det litt sosialt med bespisning og premieutdeling. Det var en fin gjeng med mange unge og nye ansikt, i tillegg til de som har vært med en stund.

En takk til Bane Nor BIL Oslo for at de tok på seg mesterskapet og lagde en fin ramme rundt det.
Uten deltagere blir det selvfølgelig ikke noe sus i mesterskapet heller, så en takk til dere også og alle dere som viste interesse for mesterskapet også.
Håper å se mange av dere under kommende mesterskap!




Noen stemningsbilder før start




Bilder fra start til målgang

Rennleder informerer deltagerne



Informasjonen er gitt



Løperne er klar til start



Kamp til siste stavtak



Hva med litt sekundering på oppløpet




Fornøyde gutter etter endt dyst



Bilder fra premieutdelingen

Først litt mat og drikke



Et stemningsbilde



Premieutdelingen er i gang, en av veteranerne får sin premie




Vinneren av NJIF`s pokal for raskeste løper i klasse B får sin pokal





Resultater JM Langrenn 2019

Klasse

Plass

Navn

Klubb

Sluttid

C4-5 2 runder

1

Solveig Tveter Bratlie

Bane NOR BIL

0:27:26

B1-3 3 runder

1*

Thomas Lillevestre

JIL Trondheim

0:37:07

2

Andreas Lundereng Skjefte

JIL Trondheim

0:40:00

B4-5 3 runder

1*

Joachim Moholdt

JIL Trondheim

0:36:51

2

Vegard Lyng

Bane NOR BIL

0:40:06

3

Thomas Klavenes

JIL Trondheim

0:42:48

4

Marius Fjell

JIL Grorud

0:43:24

5

Martin Stormoen

Bane NOR BIL

0:44:24

6

Christian Alexander Blakseth

JIL Oslo

1:01:38

B 6-7 3 runder

1*

Pål Asbjørn Kullerud

JIL Oslo

0:36:10

2

Per Erling Myhre

JIL Trondheim

0:38:46

3

Vegard Tørstad

JIL Oslo

0:40:20

4

Svein Erland Bratberg

JIL Nord

0:42:14

5

Stig Hauge

JIL Oslo

0:47:38

B8-9 3 runder

1*

Lars Berge

Bane NOR BIL

0:36:12

2

Roy Kjærnet

JIL Oslo

0:37:33

3

Yngve Brunskow

JIL Nord

0:39:52

B10-11 2 runder

1

Arild Trolsrud

JIL Drammen

0:33:55

Gjesteklasse kort, 2 runder

1

Jorunn Røegh

Norconsult BIL

0:31:05

Gjesteklasse lang, 3 runder

1

Martin Hallberg

Norconsult BIL

0:31:54

2

Eivind Bjørhei

Norconsult BIL

0:33:23

3

Magnus Moholt

Gjest

0:36:45

4

Håkon Bjørnsrud

Norconsult BIL

0:40:00

5

Hallgeir Olsen

Lokførerskolen Grorud

0:50:35

6

Ole Kenneth Olsen

Lodalen

0:51:47

*) Jernbanemester

Kl. B1-3 Thomas Lillevestre

JIL Trondheim

0:37:07

Kl. B4-5 Joachim Moholdt

JIL Trondheim

0:36:51

Kl. B 6-7 Pål Asbjørn Kullerud

JIL Oslo

0:36:10

Kl.B8-9 Lars Berge

Bane NOR BIL

0:36:12

NJIF Pokal for beste tid i kl. B 1-9 tildeles:

Pål Asbjørn Kullerud

JIL Oslo

0:36:10

På grunn av for liten deltagelse i klasse C, kunne det ikke kåres noen Jernbanemestere i disse klassene.

Beste 3-mannslag:

1. JIL Trondheim

Moholdt, Lillevestre, Myhre

1:51:44

Andre lag i konkurransen

2. JIL Oslo

Kullerud, Kjærnet, Tørstad

1.54.03

3. Bane NOR BIL

Berge, Lyng, Stormoen

2.00.42




 Dagens klassevinnere                     





  Årets Jernbanemestere

 


Vinterutvalget
Norsk Jernbane Idrettsforbund